"Pokiaľ miluješ svoju prácu a baví ťa, už si úspešný."

Naša spoločnosť vznikla v roku 1992 a už odvtedy sa venuje okrem iných činností aj účtovaním a výpočtom daní rôznych obchodných spoločností.

Prečo si vybrať našu spoločnosť:

Profesionálne služby · Rýchle jednanie · Dlhoročné skúsenosti · Dostupnosť 24/7 celý rok.

Poradenstvo v oblasti daní a účtovníctva je dnes nevyhnutnosťou. Spracujeme Vám mzdy externe, nemáte žiadne starosti - len uhradiť nami pripravené podklady.

Skúsenosti, ktoré sme nadobudli ako účtovníci pre spoločnosti so státisícovými obratmi, sme sa rozhodli aplikovať v pomoci mikropodnikom a živnostníkom. Vďaka tisícom zaúčtovaným dokladom sme získali znalosti ako bezpečne a legálne optimalizovať dane, minimalizovať náklady a maximalizovať zisk. 

Máme uzavreté poistenie zodpovednosti za škodu.  

Tak ako si správne vybrať?

Referencie. V prvom rade je dôležité overiť si doterajšie pôsobenie účtovnej firmy. Koľko rokov pôsobí v danej oblasti, aké má za sebou výsledky a s kým spolupracovala. Ak má medzi klientmi stredné alebo väčšie firmy, je pravdepodobné, že disponuje potrebným know-how, technickým, materiálnym a aj personálnym zabezpečením. Rozhodujúci pritom nie je len počet rokov pôsobenia, ale aj množstvo a náročnosť firiem, ktorým v minulosti poskytovala účtovné služby.

Serióznosť. Spoľahlivá spolupráca a dodržiavanie termínov je základ. Seriózna účtovná spoločnosť si hneď v úvode spolupráce naštuduje špecifiká klienta a jeho oblasti podnikania. Všetky podmienky spolupráce vrátane prevzatia zodpovednosti za účtovné doklady je vhodné presne definovať v zmluve o spolupráci.

Starostlivosť. Dobrý účtovník vám nielen odovzdá doklady po zaúčtovaní, ale výkazy si s vami aj prejde a vysvetlí vám to, čomu nerozumiete. Vie vám pripraviť výbery a zostavy, ktoré potrebujete ako podporu vášho rozhodovania, upozorní vás na blížiace sa termíny a zmeny. Komunikuje s inštitúciami, upozorňuje na zistené nedostatky a navrhuje nápravu.

Komplexnosť služieb. Ďalšou nápovedou pri výbere je portfólio služieb - či okrem štandardizovaného účtovného a mzdového servisu vie účtovník alebo účtovná firma robiť aj špecifické veci, ako je napr. poradenstvo alebo rekonštrukcia účtovníctiev. Pre klienta je výhodné, ak má všetko pod jednou strechou.

Vzdelávanie sa. Nie je dôležité len to, aké vzdelanie účtovník má, ale aj to, či sa pravidelne vzdeláva, sleduje meniacu sa legislatívu a zúčastňuje sa školení.

Celá oblasť účtovníctva, miezd, či personalistiky je veľmi náročná. Napríklad, len oblasť miezd je regulovaná približne 50 zákonmi a všeobecne záväznými predpismi. Tieto zákony sú nesmierne zložité a stále sa menia, takže je lepšie zveriť sa špecializovaným profesionálom. Bežnou situáciou na Slovensku je, že oblasť účtovnej a mzdovej agendy má na pleciach jeden zamestnanec. To je vyslovene zlý nápad. S kým sa poradí v prípade problému? Z uvedených dôvodov je pre menšie, stredné a čiastočne aj väčšie spoločnosti výhodné uvažovať o outsourcingu. Ako príklad uvádzame Nemecko, kde prakticky všetky firmy do 50 zamestnancov využívajú služby externých účtovných firiem.